Şirket Tarihçesi

ADAGA AŞ; 2011 yılında kurulmuştur. Firmamız “en iyi ve en yenilikçi ürünler sunmak” ilkesiyle yola çıkarak yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda Türkiye’de önemli projelere imza atmış bulunmaktadır. Bu doğrultuda 2013 tarihinde TÜBİTAK çalışmasını başarıyla tamamlamıştır. 29.04.2014 tarihi 28986 sayılı ‘Teknolojik ürün yatırım destek programı hakkında yönetmelik  kapsamı altında yapmış olduğumuz “Kabuklu Deniz Ürünlerinden Kitin -Kitosan  Üretimi ile Farklı Sektörlere Ara Madde Olarak Kullanılması” ile yatırım projemiz değerlendirme komisyonu tarafından uygun görülerek desteklenmesine karar verilmiştir. Türkiye’de daha önce üretimi gerçekleşmemiş olan Kitin- Kitosan, firmamız tarafından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının SAN-TEZ projesi kapsamında almış olduğu destekle üretilmeye başlanmıştır.

Şirketimiz tarım sektöründe de yenilikçi ürünler üreterek Türkiye’nin ihtiyacını karşılamak ve dünyaya ihraç etmek üzere tesisler kurmakta, projeler planlamakta ve hayallerini hayata geçirmek üzere çalışmalar yapmaktadır. Bu sektörde firmamızın 2016 yılı itibariyle araştırma geliştirme üzerine faaliyete geçirmiş olduğu AR-GE laboratuvarıyla ürünlerin analizleri her an yapılabilmekte ve ürünlerin daha iyi gelişmesini sağlamak için sürekli olarak uzman ekibimizle birlikte formülasyon farklılaştırma ve iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Böylelikle her çıkan ürün daha iyi kontrol edilmekte ve standart ürünlere bağlı kalmadan her an için yenilikçi bir üretim anlayışıyla ürünler üretilmektedir.

 • 2011

  07.03.2011 tarihinde iş dünyasına adım atmıştır.

  Şirketimiz doğadan ilham alarak yine doğaya ve insana yararlı ürünler üretmek, ülke ekonomisine katkı sağlamak ve iş hayatına değer katmak amacıyla kurulmuştur.

 • 2013

  TÜBİTAK destekli AR-GE çalışmaları

  2011 yılından itibaren kitin ve kitosan üretimi üzerine Ar-Ge çalışmaları yapmış ve TÜBİTAK boyutunu 27.03.2013 tarihinde başarıyla tamamlamıştır.

 • 2014

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği

  29.04.2014 tarihi ve 28986 sayılı ''Teknolojik ürün yatırım destek programı hakkında yönetmelik'' kapsamında yapmış olduğumuz ''kabuklu deniz ürünleri atıklarından KİTİN KİTOSAN üretimi ile farklı sektörlere ara madde olarak kullanılması''ile yatırım projemiz değerlendirme komisyonı tarafından uygun görülerek desteklenmesine karar verilmiştir.

 • 2016

  Organik Sıvı Gübre Üretimi ve Organik Tarım

  Adaga AŞ. 2016 yılı itibariyle Organik Tarım Kanunu ve Yönetmelik esaslarına uygun olarak üretilen organik sıvı gübre ve yetiştiricilik ürünleriyle siz değerli tüketicilerimizin en beğendiği marka olma hedefine namzet olmuştur ve bu konudaki çalışmalarını aralıksız bir şekilde devam ettirmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sorunuz mu var ? Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.