ADAGA POWER

Ürünlerimizde bulunan Amino asitler bitkilerde direkt olarak saçak kök oluşumunu arttırır. Bitkilerin hızlı, sağlıklı ve gür gelişmesini sağlar. Çiçeklenmenin düzgün, meyve sayısı ve kalitesinin yüksek olmasını teşvik eder. Birlikte kullanıldığı besin maddelerinin bitkiler tarafından daha hızlı kullanılmasını sağlar. 

Bitkiyi her türlü olumsuz koşullarda rahatlatacak ve toparlanmasını hızlandıracak yüksek kaliteli bir protein kaynağıdır. Bitkiler, aşırı sıcak ve soğuk dönemlerde ihtiyaç duydukları aminoasidi yeterince salgılayamaz. Bu koşullarda bitki aniden strese girer. Bu nedenle bitkiyi stresten çıkarmak ve normal gelişimini devam ettirebilmesi için gerekli bir kaynaktır.

İçerik

Garanti Edilen içerik % W/W
Serbest Amino Asit 10
Toplam Organik Madde 25
Organik Karbon 10
Organik Azot (N ) 1
pH 3,5-5,5

Yüksek sıcaklık, düşük nem, Don, Böcek zararı, Dolu zararı, Sel gibi, ürün kalitesini ve miktarını azaltan, bitki metabolizmasını üzerinde olumsuz bir etkiye sahip stres koşullarına karşı dirençli kılar. Stres koşulları oluşmadan önce, oluşurken ve sonrasında  uygulanması  ile bitkilerin stres fizyolojisinde ki sorunları önlenir ve iyileştirme etkisi vardır.

  • Ürünlerimiz, içerisinde tamamı kullanılır formda 20 çeşit Amino asit barındır. Kalitesi ve uygun dağılımıyla bu L tipi aminoasitler derhal bitkiye nüfuz ederek kendinden beklenen görevleri yerine getirir.

Kitosan bitki sağlığı ve gelişimi için yararlı bir çok elementi içeriğinde bulundurmaktadır…

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; “yağ çekici” özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Kitosan Akdeniz, Ege Bölgesi gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarından laboratuvarlarımızda elde edilmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz ve sunduğumuz hizmetlerle ihtiyacınız olan tüm yetiştiricilik çözümleri..