ADAGA NITRO-20

adaga-nitro1

Azot bitkilerde kök gelişimi, bitki boyu, gövde kalınlığı, yaprak sayısı ve iriliği, dal sayısı, kalınlığı ve uzunluğu, sürgün ve meyve/dane gelişimine doğrudan etkilidir.  Magnezyum, bitkilerde yeşil rengin ana bileşenidir. Bitkinin güneş ışınlarını almasında ve fotosentezde direk olarak kullanmasında rol alır. Sağlıklı, gür ve koyu yeşil yaprakların olmasını sağlar. Bitkinin fotosentez gücünü, protein sentezini ve kuru madde biriktirme kapasitesini artırır.

ADAGA NITRO-20 içeriğindeki Azot ve Magnezyumun uygun bileşimi bitkilerin sağlığı ve gelişimi için tasarlandı.

İçerik

Garanti Edilen içerik % W/W
Toplam Azot ( N ) 20
Üre Azotu 20
Suda Çözünür Magnezyumoksit ( MgO ) 2
Suda Çözünür Bor ( B ) 0,03
Suda Çözünür Bakır (Cu ) 0,05
Suda Çözünür Demir ( Fe ) 0,5
Suda Çözünür Mangan (Mn ) 0,1
Suda Çözünür Molibden ( Mo ) 0,005
Suda Çözünür Çinko ( Zn ) 0,2

ADAGA NITRO-20 yüksek azot konsantrasyonlu sıvı bir gübredir. Hızlı bir etki ve alınabilirlik kapasitesine sahiptir. İhtiva ettiği yüksek miktardaki azot sayesinde bitkideki arazları önler ve tedavi eder. Yaprakların sararmasını önler ve etkinliklerini geliştirir. Sezon başında ve vejetatif büyümenin hızlı geliştiği her dönemde uygulanması mümkündür. ADAGA NITRO-20 formülünü iz elementlerle tamamlar. Azot desteğiyle bitkiye hızla nüfuz eden iz elementler bitkinin gelişimini aksatmadan sürdürmesini sağlar.

Kitosan bitki sağlığı ve gelişimi için yararlı bir çok elementi içeriğinde bulundurmaktadır…

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; “yağ çekici” özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Kitosan Akdeniz, Ege Bölgesi gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarından laboratuvarlarımızda elde edilmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz ve sunduğumuz hizmetlerle ihtiyacınız olan tüm yetiştiricilik çözümleri..