ADAGA NANOWET

Nano teknolojiyle üretilen kitosanın sıvı formudur.

Patojenik mikroorganizmaları kontrol eder  ve aynı zamanda peroksidiaz aktivitesini yükselterek (bitki savunma sisteminin öncül enzimi )savunma mekanizmasını arttırır. Ürünün çift yönlü çalışmasını sağlar .

 

 

 

 

AVANTAJLARI VE FAYDALARI

  • İçeriğinde bulunan Kitosan hastalık direncini arttıran en önemli polisakkarittir. Mikroorganizmaların DNA’sına bağlanarak , mRNA ve protein sentezini inhibe eder.
  • Toksit değildir ,güvenlidir . Kalıntı bırakmaz .
  • Koruyucu ve tedavi edicidir . Zarar görmüş bitkilerde iyileştirme etkisi vardır .
  • PH inhibütörüdür. Sert suların PH’sını ayarlar .
  • Zirai mücadelede ilaçların etkisini arttırarak özellikle ilaçlara bağışıklık kazanmış fungus, bakteri ve zararlıları yok eder .
  • Çok güçlü bir şelat maddesidir. Kullanılan ilaç ve gübrelerin yaprak yüzeyinde homojen bir şekilde yayılmasını sağlar; böylece gübre alımı sırasında herhangi bir yanma veya besin birikimi oluşmaz.
  • Toprakta bulunan ve damlamadan kullanılan gübrelerin alımını kolaylaştırır.
  • Hasat sonrasında küf türlerinin oluşturdukları aflatoksin, okratoksin ,trikotesen ,zearalenon ,patalin , famonisin gibi metabolitlerin oluşmasını engeller ve çok büyük ürün kayıplarını engellemiş olur .

İçerik

Garanti Edilen içerik % W/W
N-Asetil-D-Glikozamin %2,5

KULLANIM ŞEKLİ

-Tüm tarımsal ilaç ve gübrelerle karışabilir.   (Pulverizatör ile )

250 cc/ 100 L 

-Damlamalarda

 1-2 L / dekar

Kitosan bitki sağlığı ve gelişimi için yararlı bir çok elementi içeriğinde bulundurmaktadır…

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; “yağ çekici” özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Kitosan Akdeniz, Ege Bölgesi gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarından laboratuvarlarımızda elde edilmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz ve sunduğumuz hizmetlerle ihtiyacınız olan tüm yetiştiricilik çözümleri..