ADAGA NAMO-KAR

Adaga Namo-Kar, toprağın doğal yapısı veya kullanılan damlama gübreleri ve sulama suyu zamanla topraklarda tuz(sodyum) fazlalığına sebep olabilirler. pH yükselerek diğer elementlerin bağlanarak alınamaz hale gelmesine yol açar. Suda çözünemeyen ve dolayısıyla bitkiler tarafından kullanılmayan bu tuzlar, toprak yüzeyinde beyaz kristaller halinde görülür seviyeye ulaşabilirler. Zamanl bu topraklar çoraklaşarak verimsizleşir. Bitkilerde gelişme yetersizliğine sebep olur. Çiçeklenme, tepe büyümesi ve meyve büyümesi yavaşlar, meyveler küçük kalır.

rdımcı olur.

Adaga Namo-Kar, tamamen organik asit kompleksi ve bitki besleme gurubu ile kombine edilmiştir. Tuzluluk ve yüksek pH sorunlu topraklarda güvenle kullanılabilecek yüksek oranda etkili bir üründür.

* Tuzluluk giderici ve pH düşürücüdür.

* Tarım topraklarının çoraklaşmasının önüne geçerek tekstürünü iyileştirerek gevşek yapılı olmalarını sağlar.

* Topraktaki makro ve mikro elementleri çözer ve bitkiye aldırır.

* Kalıntı bırakmaz.

* Nitrik asit ve fosforik asit gibi toprakta tuzluluğa sebep mineral asitler içermemektedir.

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; “yağ çekici” özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Kitosan Akdeniz, Ege Bölgesi gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarından laboratuvarlarımızda elde edilmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz ve sunduğumuz hizmetlerle ihtiyacınız olan tüm yetiştiricilik çözümleri..