ADAGA KİTOX

Kullanım Avantajları:
Küçük kesikler, yaralar ve sıyrıklarda; yaraya uygulandığında yaranın dışarıyla irtibatını keserek enfeksiyon oluşmasını önler. Kanamalarda kandaki sıvıları adsorbe ederek hızlı pıhtılaşmasını sağlar, kanı durdurur.
Mantar, Bakteri ve Enfeksiyonları önlemede etkilidir.
Toksit değildir.
İnsan, hayvan ve doğaya karşı tamamen zararsızdır.

Sağımdan sonra uygulandığında, hem memenin hijyen ve temizliğini sağlayan hemde meme başını; deri koruyucu ve nemlendirici özelliği sayesinde besleyen bir üründür. Meme başındaki çatlaklara yada bakımsız deriye mikropların gizlenebileceği unutulmamalıdır.
Temiz kalan memeden sağılan sütün içerisine, bakteri bulaşmayacağından, sütün kalitesini arttırır ve ömrünü uzatır.
Meme başının tahrişine engel olur.
Sütte kalıntı bırakmaz. Organik hayvancılıkta güvenle kullanılabilir. Biyo bozunur maddelerden formüle edilmiştir.

Kitosan bitki sağlığı ve gelişimi için yararlı bir çok elementi içeriğinde bulundurmaktadır…

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; “yağ çekici” özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Kitosan Akdeniz, Ege Bölgesi gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarından laboratuvarlarımızda elde edilmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz ve sunduğumuz hizmetlerle ihtiyacınız olan tüm yetiştiricilik çözümleri..