ADAGA HEMBER

Adaga Hember, damlama sulama yöntemiyle gübreleme yapılan hortumlarda zamanla meydana gelen tıkanmaları çözmede kullanılır. Kireç çözücü, damlama açıcı ve pH düzenleyici olarak tavsiye edilir. Toprağa, boru ve sistemlerine asla zarar vermez. Topraktaki iyonların korunmasına yardımcı olur.

* Damlama sulama sistemlerindeki tıkanmaları önler.

* Pulverizatör’e uygun oranda katılarak pH’ı ayarlar.

* Çözelti sularının pH’ını ayarlar, gübrelerin ve ilaçların etkisini arttırır.

* Toprağı kabartır, bu sayede bitki kök boğazının havalanmasını sağlar.

* Etkisi uzun süreli ve kalıcıdır.

* Çevreye zararı yoktur.

 

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; “yağ çekici” özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Kitosan Akdeniz, Ege Bölgesi gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarından laboratuvarlarımızda elde edilmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz ve sunduğumuz hizmetlerle ihtiyacınız olan tüm yetiştiricilik çözümleri..