ADAGA FOSFO-20

ADAGA FOSFO-20 Yüksek kaliteli Fosfor içeren bir sıvı gübredir. Formülü iyi bir kök gelişimi, Generatif gelişme, Dengeli çiçek açımı, şekilli ve uzun raf ömürlü ürün için geliştirilmiştir.

ADAGA FOSFO-20 kalitesini, yarayışlı formunu koruyarak ve hızlı alımıyla gösterir. Kararlı salınımıyla fazlalık oluşturmadığından diğer elementlerin alınımını engellemez. Uygun Azot oranı ve özel polimer yapısı sayesinde sıradan fosforlu gübreler gibi zarar vermez.

İçerik

Garanti Edilen içerik % W/W
Toplam Azot ( N ) 5
Üre Azotu 5
Suda Çözünür Fosforpentaoksit (P2O5 ) 20

– Fosfor, hücre çekirdeğinin esasını teşkil eden temel besin maddesidir. Fosforun bitki bünyesindeki başlıca görevi; tozlaşmayı ve çiçeklenmeyi, yani üremeyi arttırmaktır. Yeni hücrelerin oluşmasını, meristem dokuların büyümesini, nükleik asit oluşumunu sağlar. Metabolik reaksiyonları başlatır ve tohum oluşumunu teşvik eder, kök gelişiminde de etkin rol oynar.

– Bitkide Fosfor noksanlığı, her zaman toprakta elverişli Fosfor’un yetersiz olduğu anlamına gelmektedir. Fosfor, alımı zor ve yavaş bir elementtir.

– Toprakta Fosfor fazlalığı, Demir, Çinko, Bakır gibi elementlerin alımını engellediği için dikkat edilmesi gerekir.

Kitosan bitki sağlığı ve gelişimi için yararlı bir çok elementi içeriğinde bulundurmaktadır…

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; “yağ çekici” özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Kitosan Akdeniz, Ege Bölgesi gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarından laboratuvarlarımızda elde edilmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz ve sunduğumuz hizmetlerle ihtiyacınız olan tüm yetiştiricilik çözümleri..