ADAGA COMBI

Bitkilerin mikro besin maddeleri (iz elementler) ihtiyacına kısa sürede cevap veren zengin içerikli besin çözeltisidir. Bileşiminde bulunan iz elementlerinin mükemmel oranı ve bileşimiyle ile bitkinin dengeli beslenmesini sağlayarak büyüme ve gelişmeyi destekler. Bitki boyu, dal sayısı ve yaprak alanını artırır. Bol çiçeklenme, dane bağlama ve meyve tutumunu teşvik eder. Meyve dökümünü en aza indirir. Bu özellikleri ile verim ve kaliteyi önemli ölçüde artırır. Yüksek verimli ve kaliteli ürün sadece N, P, K gübrelemesi ile değil, bununla birlikte bitkilerin ihtiyaç duyduğu mikro besin elementlerinin de eksiksiz ve doğru zamanda karşılanması ile mümkündür. İz elementler temel besin maddeleri (azot, fosfor, potasyum) ile ortaklaşa çalışarak, bitkide yüksek verim ve kaliteyi meydana getirecek alt yapıyı oluşturur.

ADAGA COMBI, etki gücünü elementlerin uygun formu ve bozulmayan yapısından alır. İz elementler için en önemli sorun hızla reaksiyona girmesi ve istenmeyen bağlar oluşturmasıdır. Sahip olduğu formülasyon ve ideal içeriğiyle ADAGA COMBİ daima güvenilir ve stabildir. Hiçbir element diğerine zarar vermez.

İçerik

Garanti Edilen içerik % W/W
Suda Çözünür Bor ( B ) 0,3
Suda Çözünür Bakır (Cu ) 0,5
Suda Çözünür Demir ( Fe ) 3
Suda Çözünür Mangan (Mn ) 1
Suda Çözünür Molibden ( Mo ) 0,05
Suda Çözünür Çinko ( Zn ) 2

– Demir, Çinko, Mangan, Bor elementleri beraber çalışarak bitkide çiçeklenme problemini sorunsuz olarak çözer.

– Bakır ve Molibden protein sentezi için gereklidir. Birçok enzimin oluşması ve aktive edilmesinde görev alır.

Kitosan bitki sağlığı ve gelişimi için yararlı bir çok elementi içeriğinde bulundurmaktadır…

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; “yağ çekici” özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Kitosan Akdeniz, Ege Bölgesi gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarından laboratuvarlarımızda elde edilmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz ve sunduğumuz hizmetlerle ihtiyacınız olan tüm yetiştiricilik çözümleri..