ADAGA CAL-PLUS B

Bileşiminde kalsiyum ile birlikte Bor bulunur. Formülündeki Bor hem Kalsiyumun taşınmasında yardımcı hem de bitkinin bor ihtiyacını karşılamaya yöneliktir. Ayrıca kalsiyumu çözünür formda tutar ve alınımını arttırır. Kalsiyumun Borla kombine çalışması daha yüksek bir etki yapar. Kalsiyum, hücre bölünmesinin düzenlenmesi ve hücrelerin uzamasında etkili olarak bitkinin büyümesini sağlar. Hücre duvarını sağlamlaştırarak bitkinin hastalıklara, kuraklığa, dona ve stres koşullarına karşı dayanımını arttırır. Normal kök gelişimi ve çiçeklenme için gerekli bir besin maddesidir. Kaliteli, raf ömrü uzun bir ürün hasadı sağlar. Yeterince kalsiyum alamayan meyve ve sebzelerde çürüme ve çatlamalar meydana gelir. Elmada acı benek ve domateste dip çürüklüğü gibi belirtiler kalsiyum noksanlığında görülür.

ADAGA CAL-PLUS B, bitkinin hücre duvarına zarar vermeden kolayca alınabilen bir formülasyona sahiptir. Yüksek oranda ve tamamen çözünmüş Kalsiyumun yanı sıra bitki için çok önemli olan Bor elementini de içerir. Bitki tarafından hızlı ve kolayca alınır.

İçerik

Garanti Edilen içerik % W/W
Toplam Azot ( N ) 8
Nitrat Azotu 8
Suda Çözünür kalsiyumoksit (CaO ) 15
Suda Çözünür Bor ( B ) 0,3

– Meyve ve bitki dokusunu güçlendirir. Bitki fiziksel işlemlere karşı dayanıklılık kazanır.

– Stres koşulları altındaki bitkide hormonal dengeyi sağlar.

– Bitkinin renklerini canlı tutar, meyveleri parlaklaştırır.

Kitosan bitki sağlığı ve gelişimi için yararlı bir çok elementi içeriğinde bulundurmaktadır…

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; “yağ çekici” özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Kitosan Akdeniz, Ege Bölgesi gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarından laboratuvarlarımızda elde edilmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz ve sunduğumuz hizmetlerle ihtiyacınız olan tüm yetiştiricilik çözümleri..