ADAGA 10.10.10

ADAGA 10.10.10, Dengeli hazırlanmış olan özel formülasyonu ile bitkilerin gelişme dönemlerine göre dengeli bir şekilde köklenmesini, çiçeklenmesini ve meyvelerin kaliteli olmasını sağlar. İçerisindeki özel katkı maddeleri ile bitkiler tarafından hızlı bir şekilde bünyelerine alınarak gelişme sırasındaki olumsuzluklar engelleyerek verimi arttırır. Yetiştirme ortamında bulunan çözünmemiş gübreleri çözerek bitkilere yarayışlı hale getirir. Bu sayede ekonomik katkı sağlar.

ADAGA 10.10.10 Sıvı halde bulundurduğu NPK sayesinde soğuk dönemlerde kötü koşullardaki topraklarda dahi bitkiler tarafından kolay bir şekilde alınabilir. % 100 alınabilir formdadır.

Tam ve etkili besleme için yapraktan gübreleme önemlidir. ADAGA 10.10.10 dengeli, iyi bir yaprak gübresi ve bitki beslemede vazgeçilmez unsurlardan biridir.

İçerik

Garanti Edilen içerik % W/W
Toplam Azot ( N ) 10
Üre Azotu 10
Suda Çözünür Fosforpentaoksit (P2O5 ) 10
Suda Çözünür Potasyumoksit ( K2O ) 10

ADAGA 10.10.10 yüksek gübreleme gücüne sahip olup, içeriğinin yüksek saflığı, tam emilim kapasitesi ile bitkiye hızlıca ve mükemmel bir şekilde ulaşım sağlayacak şekilde karakterize edilmiştir. Bitkilerin dengeli büyümesini, fotosentezi teşvik eder ve aynı zamanda çiçek oluşumu ve sebze gelişimi ile birlikte nihai verime yardımcı olur.

Kitosan bitki sağlığı ve gelişimi için yararlı bir çok elementi içeriğinde bulundurmaktadır…

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; “yağ çekici” özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Kitosan Akdeniz, Ege Bölgesi gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarından laboratuvarlarımızda elde edilmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz ve sunduğumuz hizmetlerle ihtiyacınız olan tüm yetiştiricilik çözümleri..