ADAGA 0.20.20

ADAGA 0.20.20 Yeni nesil Fosfor ve Potasyum  içerikli üründür. İçeriğinde yer alan yüksek oranlı Fosfor ve Potasyumun  Bitki tarafından alımı hızlıdır, sonuçlar kısa sürede ve etkin bir biçimde görülür.

ADAGA 0.20.20, bitkilerde çiçeklenme, meyve tutumu ve meyve büyümesinde kullanılan bir üründür. Topraktan ve yapraktan güvenle tüm bitkilere kullanılabilir.

ADAGA 0.20.20, Vejetatif gelişimi fazla olan bitkilerde generatif gelişmeyi teşvik ederek, bitkilerin verime yatmasını sağlar.

          ADAGA 0.20.20, bitkilerde boğum arasını kısaltarak, daha fazla sağlıklı çiçek oluşturur. Bu sayede meyve tutumunu önemli ölçüde artırır.

Yeni nesil ürün ADAGA 0.20.20,  Fosfonat (Fosfit) kaynaklı olmadıgından Anormal stomaların sayısını arttırmaz, stomaların yapılarının bozulup kapanmasına müsaade etmez ve Fotosentez, Solunum, Terleme gibi Fizyolojik olayların mükemmel çalışmasını sağlar.

İçerik

Garanti Edilen içerik % W/W
Suda Çözünür Fosforpentaoksit (P2O5 ) 20
Suda Çözünür Potasyumoksit ( K2O ) 20

İleri teknoloji ürünü Potasyum ve fosfor kombinesi  ile bitkilerin doğal savunma sistemleri harekete geçer, kök ve gövde birlikte sağlıklı gelişerek  virüslere bağlı hastalıklarda bitkiler çok daha dirençli ve dayanıklı olurlar. Çiçek döküm problemi ortadan kalkar, gövde ve meyvelerde iç boşalma sorunu olan ürünlerde Potasyum çok hızlı bir şekilde dokulardaki yerini alarak bu kısımların dolmasını sağlar. Meyve şekli bozukluklarında topraktan ve yapraktan uygulandığında hızla yeni gelen meyvelerin şekil bozuklukları ortadan kalkar.

Kitosan bitki sağlığı ve gelişimi için yararlı bir çok elementi içeriğinde bulundurmaktadır…

Kitinden üretilen bir polisakarittir. Kitin, yengeç ve karides gibi deniz canlılarının kabuğunu oluşturan ana maddedir. Tarım dışında pekçok alanda yararlanılan Kitosan, örneğin tıp alanında, kanı pıhtılaştırma özelliği nedeniyle yara bantlarında ya da kanama durdurucu maddelerin içeriğinde; “yağ çekici” özelliği nedeniyle de diyetleri destekleyici olarak kullanılmaktadır. Kitosan ayrıca, su arıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir maddedir.
Doğa ile dost olması ve doğada yaygın olarak bulunması sayesinde tarımda kullanımı her geçen gün artmaktadır.

1997 yılında, MIR uzay istasyonunda yapılan deneylerde, kitosanın bitki hücrelerinde Beta 1-3 Glucanase enziminin üretilimi teşvik ederek, hücrelerin hastalıklara direnç göstermesini sağladığı kanıtlanmıştır. Aynı deneyin dünyada yinelenmesi sonucu da benzer değerler elde edilmiştir.

Kitosan Akdeniz, Ege Bölgesi gibi Türkiye’nin çok farklı bölgelerde bulunan deniz canlılarından laboratuvarlarımızda elde edilmektedir.

Sorunuz mu var ?

Ürün detayı , kullanım bilgileri ve diğer merak ettikleriniz için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemiz ve sunduğumuz hizmetlerle ihtiyacınız olan tüm yetiştiricilik çözümleri..